• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/amasyasarialakoyu/
  • https://www.twitter.com/http://www.sarialankoyu.net/
BAŞKAN
             ALİ ASLAN


AMASYA İLİ        SARIALANKÖYÜ           SOSYAL YARDIMLAŞMA.VE     DAYANIŞMA  DERNEĞİ

Aidat Borcu Sorgulama
Üyelik Girişi
ÜYE RESİM EKLEME
Site Haritası
Takvim
SARIALANKÖYÜ REKLAM

DERNEĞİMİZ ADINA BURS KOŞULLARIYARDIMLARINIZ İÇİN BANKA HESAP NUMARAMIZ:

VAKIFBANK 0072 ÇATALCA ŞUBESİ Hesap Sahibi:

AMASYA İLİ SARIALANKÖYÜ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Hesap No:0331449 IBAN: TR20 001 5001 5800 7290 3314 49 Öğrenci bursları hakkında ALİ ASLAN ' beyde bilgi alabilirsiniz:

AMAÇ: Bu Yönergenin amacı, ............. Derneği tarafından Yüksek Öğretim Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora öğrencilerine verilecek karşılıksız bursun esas ve şartlarını düzenlemektir.

KAPSAM: Bu Yönerge ......... Derneği tarafından verilecek bursların ödenmesi ile ilgili usul ve esaslara ilişkin hükümleri kapsar.

BURS TÜRLERİ VE BURSTAN YARARLANACAK ÖĞRENCİLER : ............ Derneği tarafından verilen burs türleri şunlardır: a. Yükseköğrenim ön lisans (iki yıllık yüksek okul) b. Yükseköğrenim lisans (dört yıllık fakülte) c. Yüksek Lisans (mezuniyet sonrası ihtisas) d. Doktora öğrencisi Dikkat: Açık öğretim başvuruları kabul edilmez.

ADAYLIK ŞARTLARI: a. T.C vatandaşı olmak, b. Ebeveynlerinden en az birisi Doğanbeyli olmak. c. Maddi desteğe ihtiyacı olmak, d. Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmamak, e. Çalışkan ve başarılı olmak,

BURS SAYISI VE MİKTARI: Burs verilecek öğrencilerin sayısı, seçimi ve burs miktarları ile bursun ödeme şekli, Burs Yönetmeliği Hükümleri çerçevesinde Yönetim Kurulu tarafından tespit edilir. DUYURU: Burslara ilişkin duyuru, Derneğin web sitesi vasıtasıyla yapılır.

BAŞVURU TARİHİ: İlanı takiben burs isteğinde bulunanlar, en geç eylül-2013 sonuna kadar evraklarını derneğimize ulaştırması gerekir.

TEBLİĞAT: Burs Komitesi'nin önerisi Yönetim Kurulu’nun kararı ile burs almaya hak kazanan öğrencilere durum, Dernek web sitesinde yayınlanmak suretiyle duyurulur

ÖDEME: Burslar öğrenciye aylık ve nakit olarak banka hesaplarına ödenir. Burs ödeme süresi yıllık öğrenim süresi olan sekiz aydır.

BURSUN KESİLMESİ: Burslar aşağıda belirtilen hallerde kesilir.
a) Öğrencinin devam etmekte olduğu öğretim kurumundan mezun olması,
b) Öğrencisi bulunduğu öğretim kurumunca, geçici veya sürekli okuldan uzaklaştırma cezası ile cezalandırılması, c) Gerek okul içinde ve gerekse okul dışında öğrencilik vakarına yakışmayan bir halinin tespit edilmesi,
d) Öğrencinin kamu düzenini bozucu eylemlere katılıp ceza alması,
e) Öğrencinin herhangi bir kuruluşta ücretli görev alması, f) Öğrencinin durum bildirimi formunu gerçeğe aykırı ve yanıltıcı olarak doldurduğunun anlaşılması,

İZLEME: Dernek’ten burs alan öğrencinin öğrenim durumu görevli personel tarafından takip ve kontrol edilir. İlgili Şube'ce her bursiyer için bir dosya tutulur. Bu dosyalarda yapılan ödemeler bursiyerin başarı ve genel durumuna ilişkin bilgiler yer alır. Bursiyerlerin her seviyede izlenebilmesi için bütün burslu öğrencilerin durumlarını belirten bilgi ve belgeleri zamanında Derneğe göndermeleri zorunludur. YÜRÜTME: Bu Yönerge esaslarına göre Burs Komitesi'nce alınacak kararlar, Yönetim Kurulu'nca yürütülür.

BURS BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
1- Başvuru Formu (Web sitemizin alt tarafında Dosya indirme Panosundan temin edilir. )
2- Nüfus Cüzdanı Örneği (Muhtardan)
3- Adli Sicil Belgesi
4- Resimli, İkametgah Belgesi (Muhtardan)
5- ÖSYM sonuç belgesi (İlk kez müracaat eden üniversiteli için)
6- 2 adet fotoğraf
7- Çalışan anne babanın maaş bordrosu
8- Üniversiteliler için öğrenci belgesi, ara sınıftan müracaat edenler için bir önceki ders yılına ait not çizelges
ŞANLI BAYRAĞIMIZ
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam32
Toplam Ziyaret867071
Anket
DERNEĞİMİZİN ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.68495.7077
Euro6.28036.3054
Hava Durumu
HABER
SARIALAN RADYO
SARIALANKÖYÜ REKLAM